Wróć

Domy drewniane – FAKTY I MITY

15/07/2023

Domy drewniane to wciąż temat budzący spore zamieszanie na rynku budowlanym. Nic dziwnego, jest to niewątpliwie duża innowacja i rywal tradycyjnych domów murowanych. Jedno jest pewne, z roku na rok ich popularność zauważalnie wzrasta. Zwiększa się również przychylność ludzi do tworzenia domów opartych na drewnianej konstrukcji. Dziś, przełamiemy mity na ich temat. 

Domy drewniane - przełamujemy mity na ich temat

  • Domy drewniane nie generują problemów z wilgocią - FAKT 

Wilgoć to chyba największa obawa osób, które zastanawiają się nad budową domu opartego na drewnianej konstrukcji. Tymczasem ta obawa jest w zupełności bezpodstawna. W drewnianych domach nie ma problemu z wilgocią. W Woodlove konstrukcja domu tworzona jest z suchego drewna, dzięki czemu problem wilgoci nie istnieje Drewniane domy nie zatrzymują wody w swojej strukturze. 

  • Domy oparte na drewnianej konstrukcji nie są trwałe - MIT

Przekonania o tym, że domy drewniane nie są trwałe, są błędne. Takie budynki są w stanie przetrwać stulecia. Ważne, żeby były one wykonane z najlepszej jakości materiałów, a ich żywotność może być naprawdę długa.

  • Domy drewniane są drogie w produkcji - MIT

Domy oparte na drewnianej konstrukcji nie są drogie w produkcji, wręcz przeciwnie, ich ceny są dużo bardziej korzystne w porównaniu do tradycyjnych murowanych domów. Warto również pamiętać o tym, że domy drewniane buduje się znacznie szybciej, co dodatkowo zmniejsza ewentualne koszty np. wynajmowania mieszkania na czas budowy. W Woodlove, każdy klient otrzymuje gwarancje ceny. Stały i pewny ostateczny koszt budowy, to ogromny atut biorąc pod uwagę wzrost cen na rynku. 

  • W domach wykonanych na drewnianej konstrukcji jest zimno - MIT 

Domy, które tworzymy, cechują się znakomitymi parametrami ciepła. Oczywiście analogicznie, jak w przypadku domów murowanych, należy pamiętać o prawidłowej izolacji. 

Domy drewniane - zalety 

O zaletach domów drewnianych moglibyśmy napisać odrębny artykuł. Z pewnością to zrobimy, ponieważ jest ich bardzo dużo. Zaczynając od właściwości prozdrowotnych kończąc na ekologii. Na samopoczucie mieszkańców domów opartych na drewnianej konstrukcji wpływa znakomity mikroklimat. W czasie suszy nie ma mowy o suchym powietrzu. Domy drewniane oddają wilgoć, natomiast podczas ulewnych dni, drewno osusza powietrze. Oczywiście nie jest to jedyny element prozdrowotności domów, więcej pisaliśmy o tym na naszej stronie, w zakładce FAQ.

Mamy nadzieję, że choć trochę udało nam się pokazać, że nie taki dom drewniany straszny, jak go malują. Jeśli jesteś zainteresowany budową domu opartego na konstrukcji drewnianej. Skontaktuj się z nami, a my wybudujemy go za Ciebie w zaledwie 9 miesięcy. Kompleksowo, od A do Z, Zapraszamy!

Więcej artykułów

© Creato con la passione da PRofitto